Алєся Соловйова » Європейська політика країн Бенілюксу (1945–2014): до історіографії питання
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Європейська політика країн Бенілюксу (1945–2014): до історіографії питання

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 30.12.2021
Твір змінено: 30.12.2021
Завантажити: pdf див. (351.7 КБ)
Опис: Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – Вип. 28: Міжвідомчий збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАН України, 2019.


У статті здійснено аналіз наявної літератури щодо зовнішньої політики країн Бенілюксу, викладено зміст основних положень українських і зарубіжних наукових праць. Визначено роль союзу Бенілюкс у європейському просторі.

Бенілюкс є важливим об’єднанням як для держав-членів Європейського Союзу, так і для європейського континенту загалом. Він відігравав ключову роль у відновленні економіки Бельгії, Нідерландів та Люксембургу після Другої світової війни. Союз Бельгії, Люксембургу та Нідерландів також був каталізатором для створення Співтовариства вугілля і сталі в 1950 році і, зрештою, Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) у 1957 році. Успіх Союзу можна пояснити спільними зусиллями трьох держав-членів.

Історіографія теми складає певний масив літератури, в основному представленої працями щодо зовнішньої політики окремих країн, які входять до складу Бенілюксу. У вітчизняній історіографії велика увага приділяється проблематиці українсько-бельгійських, українсько-голландських та ін. відносин різних історичних періодів. Натомість у зарубіжній історіографії детально розглянута проблема історичної еволюції політичних механізмів забезпечення функціонування зовнішньої політики країн Бенілюксу. Окремі дослідження присвячені відносинам Європейського Союзу та Союзу Бельгії, Люксембургу й Нідерландів, а саме впливу Європейського Союзу на національну ідентичність країн Бенілюксу. У низці праць висвітлена, насамперед, взаємодія країн Бенілюксу як на внутрішньо-політичному рівні, так і на міжнародній арені. Велика кількість робіт висвітлює концептуальні проблеми зовнішньої політики країн Бенілюксу та їхній вплив на міжнародній арені в історичному аспекті й на сучасному етапі.

Автор доходить висновку, що зовнішня політика країн Бенілюксу щодо України досліджувалася зарубіжними авторами дещо побіжно. У більшості праць розглядається проблематика становлення взаємин Україна–Бенілюкс лише з позицій відносин України та Європейського Союзу як єдиного суб’єкта міжнародних відносин.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.