Феодосій Софонович » Хроніка з літописців стародавніх
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Хроніка з літописців стародавніх

Документ
Написано: 1992 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 11.08.2013
Твір змінено: 11.08.2013
Завантажити: djvu (23.2 МБ)
Опис: Софонович Феодосій

Хроніка з літописців стародавніх / АН України, Археограф, коміс., Ін-т укр. археографії, Ін-т історії України. Підготовка тексту до друку, передмова, комент. Ю. А. Мицика, В. М. Кравченка. — К.: Наук. думка, 1992.—336 с. — (Пам'ятки укр. літописання).

ISBN 5-12-002045-3 (в опр.). 5000 пр.

«Хроніка» визначного культурного діяча України XVII ст. Ф. Софоновича — одна з перших узагальнюючих праць з історії України з найдавніших часів до 1673 р. Вона складається з трьох частин-хронік: про Русь, початок і назву Литви, про землю Польську. У першій частині висвітлюється історія Київської Русі, другій і третій — історія України XIV—XVII ст. на фоні історії Литви та Польщі.

Для істориків, філологів, викладачів та студентів, всіх, хто цікавиться вітчизняною історією.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
17.01.2022 • archeograf
Якщо адміністратори не вважають за потрібне додати вказаних співавторів, то прошу видаліть іх коментарі, бо вони суто технічні.
Дякую.
04.01.2022 • archeograf
Звісно вони не автори самого тексту. Але вони упорядники та, як Ви сказали, редактори тексту. А підготовка такого тексту 17 ст. до друку справа не проста. У цьому виданні є їхні авторські передмови, коментарі, примітки, тощо. Потреба додати їх до співавторів ще й зумовлена тим, аби на сторінці кожного з цих упорядників висвітлювалася їхня наукова діяльність. А так по оній роботі не буде відображено, якщо не додати.

У цій книзі (https://chtyvo.org.ua/authors/Kravchenko_Volodymyr_Mykolaiovych/Ruska_Volynska_metryka_rehesty_dokumentiv_Koronnoi_kantseliarii_dlia_ukr_zemel_Volynske_Kyivske_Brat/) теж жоден з вказаних авторів не є автором у прямому сенсі слова, тобто таким, який склав реєстри документів канцелярії Руської метрики. Це зробили невідомі писці 16-17 ст. Але говорити з точки зору авторства коректного видання, то вони автори. Якби ж виклали просто цифрові копії чи факсиміле цих документів, то звісно було б недоцільно вказувати їх авторами.

Коли прочитаєте, то будь ласка, видаліть коментар.
03.01.2022 • vitalis
@ archeograf
Це не автори, а швидше редактори тексту.
02.01.2022 • archeograf
Додайте авторів:

1) https://chtyvo.org.ua/authors/Kravchenko_Volodymyr_Mykolaiovych/
2) https://chtyvo.org.ua/authors/Mytsyk_Yurii/
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.