Наталка Сняданко » Колекція пристрастей
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Колекція пристрастей

Повість
Написано: 2001 року
Розділ: Художня
Твір додано: 30.06.2009
Твір змінено: 30.06.2009
Завантажити: fb2.zip (121.4 КБ)
Опис: Повість Наталки Сняданко “Колекція пристрастей” без сумніву лише з великою натяжкою можна віднести до так званої “жіночої еротичної прози”, хоча вона, повість, має всі ознаки бестселера, яким свого часу стали “Польові дослідження українського сексу”. Однак характер цієї прози можна охарактеризувати радше як анти-Забужко. Це стосується як стилістики та засобів вираження, так і, — умовно кажучи, — “соціально-психологічного” портрету протагоніста (чи то пак — протагоністки). Можна говорити також про особливості природи комплексів, сублімація яких призвела до появи обидвох творів, про зміни у хронографії , але найважніше мабуть — полярність сугестивних реакцій: аґресивно-екстравертні спроби трансформувати реальність, виходячи з власних вагінально-рецепторних потреб в одному випадку, й інтравертивний, рефлексійно-рефлекторний скепсис як форма самозахисту — в іншому.

Втім, усе це — лише недолугі чоловічі спроби класифікувати незбагненну жіночу природу, котра, як відомо, класифікації не підлягає.
 
Відгуки читачів:
 
18.12.2011 • galari
цей твір випадком увірвався в моє суботнє життя. І заполоним його до опівночі. Захопив грою слів, смислів, переживань юною дівчини, дівчини з якою я мала багато що спільно. Ті ж самі настанови батьків що професійного вибору, наче за копіркою, ті ж шукання себе як представниці статі. Ті ж стереотипні обмеження, які гальмували в мені (в період юності) пошуки себе і свого. Це були і справді та ретроспектива і моїх особистісно-психологічних знахідок, до яких я вже рідко звертаюсь, але які залишили щемно приємний спогад - своєю наївністю та щирістю.
Шановні майбутні читачі творів Наталки - читайте талановите!)))
12.10.2010 • Ruda
Опис книги, вказаний вище, звичайно, просто супер :) Насправді, все дуже просто і цікаво. Вона - молода дівчина, яка росте і тусується, дозріває і пробує, преживає встановлення себе як особистості і жінки, а потім - зривається і їде до чужої країни в чужу сім*ю. Про її пригоди і поневіряння, віру в людей і розчарування. Плюс хороший гумор.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.