Василь Шкляр » Ключ
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Ключ

Роман
Написано: 1999 року
Джерело: lib.rus.ec (fb2)
Розділ: Детективи
Твір додано: 10.12.2010
Твір змінено: 25.06.2022
Завантажити: djvu (2.1 МБ) fb2.zip (255.7 КБ) pdf див. (51.8 МБ)
Опис: Цей детективний трилер фахiвцi охрестили окультним, еротичним, мiстичним, фiлософським i навiть маґiчним. Йдеться про маґiю незбагненної таємницi, розгадка якої однаковою мiрою хвилює героя роману, читача i самого автора.

«Ключ» вiдкриває українську роман-газету в Інтернетi, твiр вивчають за унiверситетськими програмами, обсяг публiкацiй про нього в пресi уже давно перевищив формат самого роману.

І це, здається, тiльки початок.

----

05.12.2012 додано djvu 2-го видання роману 2012 року (balik2).
 
Відгуки читачів:
 
22.10.2012 • evgeniaz46
Це другий твір автора після Чорного ворона, який довелось прочитати. Прочитала за три вечора, чого давно вже не траплялось. Сподобалось дуже. Такі твори варті уваги і пошанування. Є над чим подумати. Тим, хто любить свій край, особливо землякам черкащаном, раджу прочитати.
30.03.2011 • ponedilok
Знову-таки, типова для Шкляра мова, цього разу розбавлена французькою, робить процес читання твору схожим на пересування великим містом автівкою. То світлофор, то яма на дорозі чи корок: ніби й їдеш, але весь час щось заважає їхати в своє задоволення. Не кожному сподобається.

Оці його батоповерхові речення ("незвичність написання" у термінах попереднього відгука) мають подвійний ефект. Якась частина з них справді робить описи душевних станів героя насиченішими та соковитішими, проте велика частина більше подібні до словесної води, що її використовують студенти аби набрати потрібну кількість сторінок у курсових проектах.

Більшість яскравих епітетів з опису, котрими нібито фахівці охрестили твір, явно притягнуті за вуха. Так, певні елементи містики та еротики присутні, але філософії чи маґії — навряд.

В процесі читання постійно відчувалася певна штучність/грубість переходів між подіями. Вони справді місцями цікаві, але оці переходи дещо порушують цілісність сприйняття. Врешті-решт, розв’язка виявляється вельми банальною.

Висновок: один раз можна прочитати, зрештою твір досить невеличкий.
07.02.2011 • vitalis
Роман затягує своєю незвичністю та майстерністю написання. Направду твір не випадає віднести чітко до одного жанру, бо він — соковита суміш. Безумовно, один з кращих романів десятиліття.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.