Джером Девід Селінджер » Френні
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Френні

Повість
Написано: 1955 року
Джерело: www.ae-lib.org.ua
Розділ: Художня
Твір додано: 07.02.2008
Твір змінено: 05.02.2014
Завантажити: fb2.zip (31.8 КБ) htm (61.1 КБ) htm.zip (27.6 КБ)
Опис: Найкращий твір Селінджера на мою думку. Тут його майстерність розкрилась у повній мірі.

Тонкий ліричний сюжет, прихований складний внутрішній конфлікт, вміло зітканий у підтексті, тому й розв'язка здається несподіваною.

Повість про духовні пошуки дівчини, Френні Гласс, наймолодшої (разом з Зуї) з родини Глассів. Помітні традиційні мотиви Селінджера: непорозуміння (хлопець Френні практично не розуміє, що з нею відбувається, приймає її щирі думки скептично), відчуження, що спричиняється саме через непорозуміння. Певною мірою помітний і нонконформізм Френні, вона не приймає правил суспільства, не хоче жити серед лицемірів і кар'єристів (кидає театр тільки через те, що боїться стати такою як всі - боротися за кращі ролі, прикидатися і т.д.). Образ Френні, як і всіх з родини Глассів, продовжує образ Голдена Колфілда. Тільки ці голдени вже дорослі, і їх втеча більш осмислена, вона пов'язана з духовними пошуками, переважно у буддизмі та індуїзмі. Але в цій повісті, чи не єдиній, пошуки відбуваються у християнстві, причому у православному варіанті. Незважаючи на задум Селінджера, який, схоже, хотів показати захоплення православ'ям Френні, лише як етап, ця повість значно сильніша і глибша, у порівнянні з наступною - "Зуї" - у якій Френні начебто знаходить душевний спокій завдяки допомозі свого брата-близнюка Зуї та завдяки буддизму. Повість "Зуї" більш схожа на лекцію з буддизму та індуїзму, а не на художній твір, як вважає багато критиків.

Цю повість часто розглядають як оповідання, через її маленький розмір. Але оскільки вона тісно пов'язана з наступною повістю Селінджера про Глассів - "Зуї" (вони вийшли в одній книзі під назвою "Френні та Зуї"), традиційно її вважають повістю (long story).

За цією повістю, настільки мені відомо, ставилась п'єса.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.