Улас Самчук » Темнота
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Темнота

Роман
Написано: 1955 року
Джерело: chtyvo.org.ua
Розділ: Художня
Твір додано: 20.04.2010
Твір змінено: 01.10.2022
Завантажити: fb2.zip (421.1 КБ)
Опис: В розвиток програми видання творів красного письменства українською мовою — випускаємо новий роман «Темнота» відомого українського письменника Уласа Самчука.

Цей роман є закінчений окремий твір. Разом з тим він зв'язаний з давніше надрукованим романом автора — «Ост»/«OST» (є другою частиною трилогії).Примітка оцифровувача. Текст цього варіанту книги є відкорегованим оригінальним виданням твору 1957 року. Зокрема, порядок написання прямої мови приведено до сучасних норм (слова кожної особи з нового абзацу), деякі терміни приведено до єдиного знаменника тощо. Орфографія та мова залишені оригінальними. Існує також оцифрована оригінальна версія книги, але читати її сучасному читачеві важко.
 
Відгуки читачів:
 
23.04.2010 • vitalis
Важкий і, одночасно, життєствердний твір. Можна сказати — ода людині з внутрішнім «стержнем», восхваляння творчого генія, який будує. І, як контраст, — руйнівний геній московських більшовиків та їхніх посіпак, бездарна нікчемність та глупота, замішана на комуністичній релігії та густо приправлена репресіями... Важкий, але дуже змістовний твір. Гадаю, Самчук розкрив життя в ту епохи дуже влучно і до вульгарності реалістично.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.