Роман Скакун » «Пацифікація»: польські репресії 1930 року в Галичині
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Пацифікація»: польські репресії 1930 року в Галичині

Праця
Написано: 2012 року
Розділ: Історична
Твір додано: 18.01.2015
Твір змінено: 19.01.2015
Завантажити: doc див. (647 КБ) doc.zip (161.7 КБ) fb2.zip (1 МБ) pdf див. (1.8 МБ) txt див. (228 КБ) txt.zip (96.3 КБ)
Опис: «Пацифікація» – масштабна каральна акція, яку провела в Галичині у вересні-листопаді 1930 року тогочасна польська влада, т. зв. режим «санації». Ця акція, приводом до якої стали численні акти саботажу в липні-вересні того ж таки року, охопила більш як 450 місцевостей і стала ударом по всіх формах зорганізованого українського національного життя. Загони поліції, а згодом і залучене до акції військо піддавали жорстоким побоям підозрюваних у «нелояльності», руйнували під приводом обшуків їхні хати й громадські установи, знущалися над українською людністю. Одночасно відбулися арешти багатьох українських діячів, закриття шкіл, читалень, кооперативів, спортивно-освітніх товариств. «Пацифікація» викликала великий резонанс у світі – передовсім завдяки кампанії протестів, розгорнутій у Европі та США заходом ОУН та інших українських політичних сил, – і стала предметом розгляду на форумі Ліги Націй.

У пропонованій читачеві праці на підставі численних архівних документів та пресових матеріялів докладно розглядається генеза й перебіг «пацифікації», її наслідки для громадського й політичного життя українців у міжвоєнній Польщі й, нарешті, її відлуння на міжнародній арені та в подальших українсько-польських взаєминах.


"Пацифікація": польські репресії 1930 року в Галичині / Роман Скакун ; Ін-т історії Церкви Укр. катол. ун-ту. - Л. : Вид-во Укр. Катол. ун-ту, 2012. - 171 с. : іл. - ISBN 978-966-8197-91-8
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.