Еріх Марія Ремарк
 
 

Еріх Марія Ремарк

(Erich Maria Remarque)
Німецький письменник.
22.06.189825.09.1970
Швейцарія, Німеччина
(німець)

 

 

Еріх Марія Ремарк, справжнє ім'я Еріх Пауль Ремарк (1898 — 1970) — один з найбільш відомих і читаних німецьких письменників двадцятого століття.
Ремарк народився в Оснабрюці, Німеччина, в католицькій робітничій сім'ї, батько працював палітурником . Хлопця назвали Еріх  Пауль. Пізніше він змінив ім'я на Еріх Марія у пам'ять про свою матір. У віці 18 років пішов солдатом на війну. Під час Першої Світової війни був поранений осколками гранати в ліву ногу, праву руку і шию. Після війни Ремарк часто змінював професії, працював бібліотекарем, бізнесменом, вчителем, редактором. В 1929 році Ремарк опублікував найвідоміший з своїх творів, «На західному фронті без змін», в якому змалював жорстокість війни з точки зору 19-річного солдата; згодом написав ще декілька антивоєнних книг. В 1933 році нацисти заборонили і спалили твори Ремарка, і оголосили (хоча це було неправдою), що Ремарк нібито є нащадком французьких євреїв. Сам Ремарк уник нацистських переслідувань, тому що з 1931 року жив в Швейцарії. У 1939 році Ремарк виїхав в США з дружиною, в 1947 році вони отримали американське громадянство. В 1948 році Ремарк повернувся в Швейцарію, де прожив решту життя. Помер письменник 25 вересня 1970 року у віці 72-х років в місті Локарно.
Еріх Марія Ремарк є, безперечно, одним з найпопулярніших та найшанованіших письменників XX століття, його продовжують любити та читати мільйони людей, його твори перекладено понад п'ятдесятьма мовами світу. Його твори «На Західному фронті без змін», «Тріумфальна арка», «Три товариші», «Чорний обеліск» та входять до скарбниці світової літератури.