«Реабілітовані історією» » Чернігівська область. Книга 7
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чернігівська область. Книга 7

Праця
Написано: 2018 року
Джерело: memory-book.org.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 21.07.2021
Твір змінено: 01.10.2021
Завантажити: pdf див. (7.9 МБ)
Опис: У книзі увага зосереджена навколо проблематики виконавців репресій на Чернігівщині під час Великого терору 1937–1938 рр. Книга складається зі вступної статті, в якій визначено загальні тенденції трансформації системи органів НКВС у каральну інституцію, що втілювала злочинну волю компартійного керівництва, трьох основних розділів та науково-довідкових матеріалів (географічного покажчика і списка основних скорочень).

До першого розділу увійшли документи з архівно-кримінальної справи старшого лейтенанта державної безпеки Я.К. Баутіна (колишнього начальника 4-го відділу, згодом – виконуючого обов’язки помічника начальника УНКВС по Чернігівський області), які ілюструють методи ведення слідства в часи Великого терору, дозволяють з’ясувати життєвий шлях і кар’єрне зростання одного з виконавців масових репресій в регіоні.

Другий розділ включає нариси про співробітників УНКВС у Чернігівській області Я.К. Баутіна та В.С. Шумова (Хавіна), які брали безпосередню участь у масштабних фальсифікаціях кримінальних справ проти репресованих громадян. У третьому розділі, як і в попередніх книгах, вміщено біографічні дані про репресованих громадян. Відомості про них упорядковані відповідно до українського алфавіту (літери П – Р), загалом майже чотири тисячі осіб, які зазнали політичних репресій у 1919 – 1950-х рр.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.