«Реабілітовані історією» » Чернігівська область. Книга 4
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чернігівська область. Книга 4

Праця
Написано: 2012 року
Джерело: memory-book.org.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 20.07.2021
Твір змінено: 20.07.2021
Завантажити: pdf див. (9.1 МБ)
Опис: Четверта книга Чернігівського тому «Реабілітовані історією» складається з вступної статті, в якій розкриваються етапи реалізації Указів Президії Верховної Ради СРСР від 21 лютого та 2 червня 1948 р. на Чернігівщині про виселення селян, які не виконали мінімуму трудоднів.

До книги увійшли також нариси та спогади про репресованих громадян, які народились або проживали у Чернігівській області.

Окремий розділ становить мартиролог, що містить біографічні дані про громадян, які зазнали політичних репресій на території нашої області. Написання прізвищ репресованих громадян публікується за даними з архівно-кримінальних справ, упорядники не виключають можливості деяких неточностей, пов'язаних з перекладом на українську мову, а також неповноту списків.

Державного архіву Чернігівської області. Використані також матеріали Галузевого Державного архіву Служби безпеки України, Центрального державного архіву громадських об'єднань України, інших архівних установ, періодичних видань, опублікованих збірників документів.

Археографічне опрацювання документів здійснено на підставі чинних правил публікації історичних джерел. Словоскорочення в тексті документів доповнено без застережень, купюри позначено трикрапкою у квадратних дужках [...]. Довідковий апарат складається зі списку скорочень та географічного покажчика.

Частина документів була опублікована в археографічних виданнях або науковій періодиці, що зазначається у легендах.

Значну науково-методичну допомогу у підготовці третьої книги Чернігівського тому «Реабілітовані історією» надав відділ регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України та Інститут історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Упорядники та співробітники Пошукового агентства по створенню науково-документальних серіалів «Книга Пам'яті» та «Реабілітовані історією» висловлюють подяку всім, хто сприяв роботі над виданням.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.