«Реабілітовані історією» » Чернігівська область. Книга 3
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чернігівська область. Книга 3

Праця
Написано: 2011 року
Джерело: memory-book.org.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 16.07.2021
Твір змінено: 16.07.2021
Завантажити: pdf див. (8.2 МБ)
Опис: Третя книга Чернігівського тому «Реабілітовані історією» складається зі вступної статті, в якій схарактеризовано особливості церковного життя на території області в радянську епоху, аналізуються об'єктивні та суб'єктивні фактори репресій проти священнослужителів, закриття храмів; добірки документів, які дозволяють скласти уявлення про методи впливу радянських та партійних органів щодо релігійних громад та віруючих на теренах області.


До книги увійшли також нариси та спогади про репресованих громадян, які народились або проживали на Чернігівщині.


Окремий розділ становить мартиролог, що містить біографічні дані про громадян, які зазнали політичних репресій на території нашої області. Написання прізвищ репресованих громадян публікується за даними з архівно-кримінальних справ, упорядники не виключають можливості деяких неточностей, пов'язаних з їх перекладом українською мовою, а також неповноту списків.


Археографічне опрацювання документів здійснено на підставі чинних правил публікації історичних джерел. Словоскорочення в тексті документів доповнено без застережень, купюри позначено трикрапкою у квадратних дужках [...]. Довідковий апарат складається зі списку скорочень та географічного покажчика.


Частина документів була опублікована в окремих виданнях або періодичній пресі, що зазначається у легендах.


Значну науково-методичну допомогу у підготовці четвертої книги Чернігівського тому «Реабілітовані історією» надав відділ регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України та Інститут історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.


Упорядники та співробітники Пошукового агентства по створенню науково-документальних серіалів «Книга Пам'яті» та «Реабілітовані історією» висловлюють подяку всім, хто надав допомогу і сприяв роботі над виданням.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.