Олег Рарицький » У руслі традицій Івана Огієнка: здобутки і перспективи кафедри історії української літератури та компаративістики
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

У руслі традицій Івана Огієнка: здобутки і перспективи кафедри історії української літератури та компаративістики

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 05.04.2021
Твір змінено: 05.04.2021
Завантажити: pdf див. (268.8 КБ)
Опис: Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Науковий збірник. Серія: Філологічна. – Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2018. – Вип. ХV.


У статті, приуроченій століттю заснування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, викладена історія становлення і розвитку кафедри історії української літератури та компаративістики. Увага акцентується на знакових етапах функціонування підрозділу, обґрунтовано три періоди його розвитку: 1) 20–40 рр. – формування кафедри, вирішення проблеми педагогічних кадрів, діяльність в умовах національно-культурного відродження і початків утвердження тоталітарної моделі суспільства; 2) 50–80 рр. – характеризується посиленням політики державної реформи освіти, русифікаторською стратегією уряду, в результаті чого кафедра української літератури як окрема одиниця існує обмежений час. Переважно викладачі української літератури перебувають у складі кафедр української мови та літератури (1955–1965 рр.), української, російської і зарубіжної літератури та української та російської мови (1965–1974 рр.); 3) 90-і рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст. – укріплення в умовах національно-культурного піднесення початку 1990-х років, що було логічним продовженням українського відродження 1918–1920 рр. на кам’янецьких теренах. Характеризується розширенням тематичного, ідейного спектрів досліджень, поглибленням компаративістських аспектів, широким застосуванням в практиці літературознавчих і фольклористичних здобутків членів кафедри.
Пов'язані автори:
Огієнко Іван
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.