Джиліан Певез » Щоб не забули: Пам'ять про тоталітаризм в Європі
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Щоб не забули: Пам'ять про тоталітаризм в Європі

Праця
Джерело: uinp.gov.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 20.10.2019
Твір змінено: 20.10.2019
Завантажити: pdf див. (8.1 МБ)
Опис: Цю книжку створено в рамках спільного проекту організацій та установ, що працюють разом у Платформі європейської пам’яті та сумління – некомерційному об’єднанні державних і приватних юридичних осіб – національних інститутів пам’яті, архівів, музеїв, меморіалів та неурядових організацій, що вивчають тоталітарне минуле Європи.

Метою було створення читанки, що приверне увагу нинішньої європейської молоді до недавньої історії Європи, силоміць розділеної лише одне покоління тому. З цією метою зібрано 30 дивовижних історій людей з 16 європейських країн, що зазнали тоталітаризму. Це розповіді про сміливців, які протистояли тоталітаризмові та загинули, а також про тих, кому пощастило вижити. Це історії дітей, студентів і дорослих, жінок і чоловіків, людей різних занять – селян, робітників, учителів, лікарів, інженерів, письменників, художників, політиків, військових, партизанів і священиків. Це історії людей різних віросповідань і культур – католиків, протестантів, юдеїв, циган, мусульман і атеїстів. Ці розповіді сповнені надзвичайного суму через незмірні страждання, що їх завдали фанатичні орударі, поборники та підсобники тоталітаризму таким же людям, як і вони. Але водночас вони оспівують любов до свободи, людську гідність, несхитність, сміливість, віру та відданість головним людським цінностям.

У цій унікальній збірці ви знайдете різноманітні розповідні стилі, зокрема й свідчення від першої особи. Ви побачите різноманіття мов, культур і культурних традицій. Короткі передмови до кожної країни мають допомогти учням зрозуміти розповіді в історичному контексті. Інформаційні вставки в тексті пояснюють деякі факти і теми загального інтересу. Будь ласка, зважте на те, що, хоч ми й намагалися уникнути надто жорстоких картин, через неминучі описи насильства ця книжка призначена для підлітків старшого віку (16 років і старших).
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.