Володимир Проценко » Древні витоки села Тарасівки
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Древні витоки села Тарасівки

Нарис
Написано: 2006 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.02.2017
Твір змінено: 13.02.2017
Завантажити: В бібліотеці відсутні оцифровані файли цього твору. Якщо маєте їх — додайте!
Опис: Тарасівка, що розташована поруч залізничного шляху Київ-Фастів у Києво-Святошинському районі на річці Віті має історичні витоки із скіфської доби. Через нього з найдавніших часів скрипіли валки чумаків. Древні тутешні бояри перебували на службі у київських князів, охороняли останній рубіж підходів до сивого Києва. Жителі зазнавали несамовитої агресії і експансії від різних орд і зайдів. Волею історії односельці були поставлені в умови постійної оборони і самозахисту. Впродовж більше ніж двох тисячоліть наші предки виживали у тяжкій і виснажливій боротьбі з кочівниками. В 1240 році населення було майже знищене, а оборонні споруди спалені монголо-татарськими ордами.
Історія села до початку XIX століття не документувалась, а документи пізніших часів розкидані по різних архівах і залишились зовсім не вивченими. Чимало архівних документів було втрачено у періоди лихоліть „громадянської війни” 1917-21 рр. і II Світової війни. Документи XYII-XX століть частково писані від руки старим правописом, частково пошкоджжені часом і не дають змоги чіткого їх відтворення. То ж наступні дослідження і знахідки будуть долучені до цього видання і, безперечно, наступні випуски будуть більш історично і змістовно збагаченими.
Велика подяка працівникам архіву і наукової бібліотеки Національного Науково-Дослідного інституту археології України, працівникам Державної історичної бібліотеки України, Центрального Державного Історичного Архіву України, ентузіастам музею історії села Тарасівки, яким опікується школа та працівникам сільських бібліотек сіл Юрівки та Тарасівки.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.