Тарас Прохасько » Інший формат: Ярослав Грицак
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Інший формат: Ярослав Грицак

Нарис
Написано: 2003 року
Розділ: Публіцистика
Твір додано: 15.04.2012
Твір змінено: 15.04.2012
Завантажити: pdf див. (1.2 МБ)
Опис: Очевидно, ще без історії неможливі жодні інтелектуальні спроби. Так само жоден «Інший формат» неможливий без історика. Особливо такого, який і серед істориків вирізняється іншим форматом.

Розмова з директором Інституту історичних досліджень при Львівському Національному універсететі, сенатором УкраїнськогоКатолицького університету, гостем-професором Центрально-Європейського Університету Ярославом Грицаком відбувалася у Львові 12 квітня 2003 року.

Я наперед уникав обговорення конкретнихісторичних подій. Йшлося насамперед про роздуми вголос про спосіб роздумування про розуміння історії і щось таке у науці про історію, що біологи називають екологією.

Про те, що історій є багато.

Оскільки Ярослав Грицак не тільки системно викладав своє бачення історії, але лаконічно й образно розповідав мені те, чого я зовсім не знав, то нашу бесіду подано у формі ретельного конспекту блискучої лекції.

За час ношої розмови у Львові падали дощ, град, неймовірно густий і гарний сніг, гриміло, блискало. Але не у всіх частинам міста однаково…
Пов'язані автори:
Грицак Ярослав
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.