Леонід Полтава » Над блакитним Чорним морем
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Над блакитним Чорним морем

Повість
Написано: 1968 року
Джерело: www.ukrnаtіоnаlіsm.оrg
Розділ: Історична
Твір додано: 10.11.2007
Твір змінено: 10.11.2007
Завантажити: txt див. (354.8 КБ) txt.zip (103.4 КБ)
Опис: Читаючи повість Леоніда Полтави "Над блакитним Чорним морем", особливо перші сторінки, я не міг зрозуміти, що це: документальна повість, мемуари учасника революційних подій чи художнній твір? Причиною було введення автором "збірного образу Oстапа". Цим, на мій погляд, Леонід Полтава вніс певні замішання і дещо послабив документальну вартість своєї праці.
Та, читаючи далі, особливо розділи, що стосувалися еміграційного побуту українців - "добровольців" у Туреччині та інших державах, я відкинув сумніви; повість Леоніда Полтави "Над блажитним Чорним морем" можна вважати документом епохи, особливо в тих моментах, які стосуються зображення приватного життя героя - чи то в Україні, чи то на еміграції. Так, можливо, з книзі є якісь неточності - з погляду прискіпливого історика. Та що вони значать поруч із загальним правдивим описом трагічної епохи?!
А те, що завдяки цьому твору збережені досі не відомі картини з українців у Галліполі, в Долині рож і смерті, в Болгарії, ставить цю книгу в ряд надзвичайно цінних документальних свідчень про трагедію українського народу. (з передмови Романа Коваля)

Репортажна повість з 1917-22 років. Діється в Україні, Туреччині, Болгарії та ЧСР.
Повість написана на основі документів та розповідей учасників і очевидців тих подій. Більшість прізвищ у цій повісті - автентичні. Мовиться також про історичні події доби Української Національної Революції.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.