Григорій Піддубний » Мідяні заграви (вид. 1933)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Мідяні заграви (вид. 1933)

Спогади
Написано: 1933 року
Джерело: Sfumato
Розділ: Історична
Додав: Sfumato
Твір додано: 25.03.2021
Твір змінено: 29.09.2021
Завантажити: djvu (5.3 МБ) pdf див. (6.6 МБ)
Опис: Спогади автора з перебування в Австралії, події 1913 р.
-------------------------
Григорій Піддубний (1886-1937) – професійний революціонер, знавець мов, перекладач, публіцист. Підчас сталінського терору був заарештований і розстріляний в урочищі Сандармох в 1937 р.

Спогади Г. Піддубного «Мідяні заграви». Час подій - 1913 рік. Вже на той час в Австралії був значний осідок політичних емігрантів з Рос. імперії, в т. ч. і їх ватажок Артем «Том» Сергєєв (надалі відомий як «товариш Артем»). Опинившись в Австралії, Піддубний саме за допомоги А. Сергєєва влаштовується працювати на мідяні копальні. Це було вкрай токсичне виробництво, де Піддубний встиг відпрацювати ледь не на всіх ділянках – власне у підземних штреках, на всяких конвеєрах і у мідеплавильні. Вже до того знаючи французьку і німецьку мови, в Австралії Піддубний швидко опановує англійську, і на дуже високому рівні (надалі він зробить перший український переклад «Війни світів» Г. Велза). «Мідяні заграви» написани зі значним літературним хистом. Автор уживає купу цікавої лексики. У загальний «виробничий» сюжет Піддубний майстерно вплітає багато ліричних мотивів – незвична південна природа, романтичні австралійські міста, деталі побуту і місцева людність, зелено-мідяні заграви, шафірові очі австралійських красунь тощо. Зовсім незвично, що автор в тексті цікаво описує і те, як саме він вивчав англ. мову.

Звісно, ця мемуарна книжка містить і ідеологічну пропаганду, цей невартісний матеріял про «клясову боротьбу» сконцентрований у передмові і подекуди в кінцевому розділі.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.