Філіп Кіндред Дік » Убік
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Убік

Роман
Написано: 1969 року
Розділ: Химерна
Твір додано: 02.12.2019
Твір змінено: 14.08.2023
Завантажити: fb2.zip (224.7 КБ) pdf див. (974.4 КБ)
Опис: «Убік» (англ. Ubik) – науково-фантастичний роман американського письменника Філіпа К. Діка. Твір є одним із найвідоміших романів Діка. 2009 року журнал «Тайм» долучив його до списку 100 найкращих романів з 1923 року. У своєму огляді для «Тайм» Лев Ґроссман описав його як «глибоко тривожну екзистенціальну історію жахів, страшний сон, з якого ви ніколи не будете певні, що прокинулись».

«Убік» занурює читача в химерний футуристичний світ, де межа між живими та мертвими здається дуже невиразною. У романі Філіп Дік змалював екзистенційну людську драму, сповнену глибоких людських відчуттів.
 
Відгуки читачів:
 
03.05.2021 • Infoserfer
Цікавий роман.
Спершу трохи нуднувато, "майбутній" 1992 р. змальовано неоднозначно: є справджені пророцтва, є архаїчні елементи (деякі пристрої майбутнього схожі на прилади 1960-х рр., що загалом логічно, але з позицій сучасного читача сприймається кумедно), є й відверта гіперболізація досягнень (колонії на інших планетах, персональні ракетоплани й космольоти тощо), але згодом сюжет глибшає і на усілякі недоречності просто не звертаєш уваги - вир подій захоплює і не відпускає до кінцевої сторінки.
Похмура атмосфера, поєднана зі жвавістю роздумів та вчинків головних героїв на тлі заглиблення у невпорядковані пласти реальності нагадує фільми "Початок" і "13 поверх".
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.