Оксана Петрина » Формування та функціонування англомовних та українських терміносистем банківської сфери
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Формування та функціонування англомовних та українських терміносистем банківської сфери

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 13.04.2017
Твір змінено: 13.04.2017
Завантажити: pdf див. (1.6 МБ)
Опис: У дисертації здійснено комплексний аналіз структурно-семантичних та словотвірних параметрів термінологічної лексики банківської сфери у зіставному аспекті з метою виявлення загальних тенденцій термінотворення та розкриття національно-специфічних і можливих тотожних рис у формуванні термінолексем.

У дослідженні з’ясовано роль інтернаціональних номінацій у формуванні термінологій та окреслено процеси адаптації іншомовних термінів. Здійснено компонентний аналіз термінів, класифіковано термінологічні одиниці за структурними типами, визначено продуктивні моделі термінотворення, розглянуто питання частиномовної належності термінологічних номінацій, виявлено тотожні та відмінні механізми термінотворення. Проаналізовано характер парадигматичних відношень термінологічної лексики (синонімію, антонімію, полісемію та омонімію), а також окреслено особливості семантичного термінотворення на основі метафоричного та метонімічного перенесення.

Ключові слова: термін, термінологія, терміносистема, термінотворення, термінологічна деривація, синонімічні, антонімічні та полісемічні відношення, метафоричне та метонімічне перенесення.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.