Валентина Петрашенко » Давні поселення України
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Давні поселення України

Праця
Написано: 2005 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 31.03.2022
Твір змінено: 17.07.2022
Завантажити: pdf див. (80.7 МБ)
Опис: Архітектура населення України має довгу історію. Вивчаючи її, можна знайти витоки багатьох традицій, які складалися впродовж тисячоліть. Нині популярним стало відтворення давніх споруд. Однак архітектура найдавніших періодів може бути реконструйована переважно за даними археологічних досліджень. Саме вони є основою для вивчення історії будівельної справи та архітектури. Тому важливою є публікація цих першоджерел, а також наукових реконструкцій, зроблених на їх підставі.

Автори праці – співробітники Інституту археології НАН України, доктор історичних наук Р.В.Терпиловський та кандидати історичних наук В.О.Петрашенко і М.Ю.Відейко. Робота охоплює період майже в сім тисяч років – з шостого тисячоліття до н.е., починаючи з Трипільської культури, по XIII століття – часи Київської Русі. Зібрано інформацію про ландшафтно-топографічні умови розташування поселень, їх планування, укріплення. Наведено приклади основних типів житлових, побутово-господарських та ремісничих споруд, описано садиби, культові та громадські місця. Дано як археологічні дані, так і реконструкції окремих споруд, виконані на їх основі.

Автори мали на меті показати основні етапи розвитку давньої архітектури на території України, переважно – в Подніпров’ї.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.