Тетяна Пастушенко » Нацистські концтабори в енциклопедичних виданнях: історія поняття, класифікація, стан досліджень
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нацистські концтабори в енциклопедичних виданнях: історія поняття, класифікація, стан досліджень

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 30.06.2022
Твір змінено: 30.06.2022
Завантажити: pdf див. (172.8 КБ)
Опис: Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 21.


У статті представлений огляд найбільш відомих енциклопедичних видань, присвячених нацистським концентраційним таборам. Термін «концтабір» став широко відомим після Другої світової війни, і нині його пов’язують переважно зі злочинами нацистської Німеччини. Хоча вперше ця назва з’явилася англійською мовою (Concentration camp) у ХІХ столітті і позначала різноманітні центри інтернування для політичних в’язнів, представників етнічних груп, ізоляція яких обґрунтовувалася міркуваннями державної безпеки, необхідністю їх експлуатації чи покарання та здійснювалася на основі відповідних розпоряджень спецслужб або запровадження військового стану. Концентраційними таборами (нім.: das Konzentrationslager) в нацистській Німеччині називали місця ув’язнення, організовані НСДАП і підпорядковані Інспекції концтаборів (нім. Inspektion der Konzentrationslager) Головного управління СС. До цієї категорії також відносяться табори знищення, де вбивали євреїв з усієї Європи у газових камерах.

У статті представлений стан сучасних досліджень цієї теми починаючи від першого довідника про нацистські табори, який в 1949–1950 рр. випустила Міжнародна служба розшуку, і закінчуючи останнім міжнародним проектом «Енциклопедії таборів і гетто», який організував Меморіальний музей Голокосту у Вашингтоні (2009–2018).

Вивчення досвіду вже створених довідкових видань є важливим для створення Українського проекту енциклопедії Другої світової війни.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.