Георгій Папакін » Павло Скоропадський та Українська академія наук
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Павло Скоропадський та Українська академія наук

Праця
Написано: 2018 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 09.11.2019
Твір змінено: 09.11.2019
Завантажити: pdf див. (2,2 МБ)
Опис: Папакін, Георгій
Павло Скоропадський та Українська академія наук / Г. Папакін. – Київ: “Українські пропілеї”, 2018. – 335 с. (Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України; Археографічна комісія).

Монографія є першим комплексним дослідженням стосунків Гетьмана всієї України Павла Скоропадського з наукою та науковцями в дореволюційний час, його ролі у створенні Української академії наук у Києві 1918 року, опікуванні розвитком української науки в еміграції. Всебічно розкривається політичне тло української «академічної революції», концепція побудови та діяльності Української академії наук, народженої за виняткових обставин розпаду Російської імперії, виникнення на її території національних держав, серед яких Україні першій удалося успішно подолати шлях до власної Академії.

Основна увага спрямована на розкриття планів та дій глави Української Держави в цій сфері, ступеня його заангажованості в діяльність батьківзасновників УАН М. Василенка та В. Вернадського, постійну підтримку намічених ними напрямів академічного будівництва. Проаналізовано комплекс затверджених гетьманом державних актів, якими була створена Українська академія наук, обставини формування першого складу дійсних членів Академії, призначення її керівника, імовірність існування альтернативних кандидатур першого в історії Голови-президента УАН.

Для науковців, студентів, усіх, хто цікавиться історією України, Національної академії наук, організації наукового життя в Україні ХХ ст.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.