Віталій Огієнко » Рашизм – це…
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Рашизм – це…

Альбом
Написано: 2022 року
Джерело: uinp.gov.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 11.10.2022
Твір змінено: 11.10.2022
Завантажити: pdf див. (2.6 МБ)
Опис: Вулична виставка «Рашизм – це…» створена спільно Українським інститутом національної пам’яті, Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, а також Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, щоби розкрити зміст тієї квазіідеології, яка замішана на суперечливому поєднанні ідей фашизму та більшовизму і під гаслами якої сьогодні російські загарбники вбивають українців.

Неймовірна жорстокість, з якою російські загарбники знищують в Україні все живе, ставить перед нами питання: як зрозуміти те, що відбувається? Як правильно назвати явище, страшними проявами якого стали «Бучанська різанина», місто-цвинтар Маріуполь, могили Ізюму, руїни Сєверодонецька і Волновахи, майже щоденні обстріли Харкова, Одеси, Миколаєва та інших міст і сіл, знищені храми, пограбовані музеї, випалені тисячі гектарів землі, тисячі вбитих, замучених, зґвалтованих, скалічених українців?..

Можливо, згодом у науковому дискурсі з’явиться інший термін, але сьогодні для визначення цього зла найбільш адекватним і справедливим видається слово «рашизм». Це слово поки що не належить до наукового та офіційного дискурсів, але його знає кожен українець.

На стендах виставки розкриваються питомі ознаки й характерні риси рашизму: культ «скрєп» і культ вождя, імперський реваншизм і «побєдобєсіє», агресивна пропаганда і ксенофобія, а також ті злочини, які здійснюють рашисти.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.