Федір Одрач » Щебетун
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Щебетун

Роман
Написано: 1957 року
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Художня
Твір додано: 08.02.2014
Твір змінено: 08.02.2014
Завантажити: djvu (7,6 МБ)
Опис: Федір Одрач (Шоломицький) (1912-1964) - український письменник, який творив далеко за межами своєї країни, і дотепер маловідомий. В його книгах «В дорозі» (1954), «Півстанок за селом» (1959), «Покинута оселя» (1960) та ін. пробивається смуток емігранта за рідним краєм, спогади юності, пов’язані зі зміною окупаційних влад на Берестейщині. У всіх оповідях автора у центрі уваги яскраво постає «маленька людина» з непростими соціальними справами. Оригінальний гумор, дотепність, майстерно виписані пейзажі роблять його твори художньо виразними й довершеними мистецьки.
Пропонований увазі роман це не лише «пеан Поліссю», у його зміст органічно вплетена низка психологічних та етичних проблем загальнолюдського значення. Теза та антитеза, що складають основний тягловий момент твору, роблять його кульмінаційно-насиченішим. Темноту та убозтво краян автор вважає передусім наслідком бездержавності, національного поневолення і розподілу пошматованої кількома окупантами української землі.
Текст друкується за виданням: Федір Одрач. Щебетун. - Нью-Йорк: Накладом Організації Оборони Чотирьох Свобід України, 1957. - 286 с.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.