автор невідомий » Кристинопольський Апостол
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Кристинопольський Апостол

Не визначено
Джерело: lhm.lviv.ua
Розділ: Релігія
Твір додано: 12.05.2014
Твір змінено: 12.05.2014
Завантажити: djvu (31.9 МБ)
Опис: Кристинопольский Апостол (в деяких джерелах Христинопольський Апостол) входить до Золотого фонду української культури і духовності.
Це - найдавніший повний послідовний Апостол, що зберігся в давньослов'янській літературній традиції. Ймовірно, був створений в західній частині Київської Русі, в Галичині. «Апостол» зберігався в XIX ст. в м. Кристинопіль, нині м. Червоноград. Він містить Дії апостолів, Вселенські послання і Послання апостола Павла. Рукопис датується XII століттям, написаний на пергаменті каліграфічним уставом. Загальний обсяг - 299 аркушів (598 сторінок), з них 8 аркушів зберігаються в Національній бібліотеці України ім. В. Вернадського у Києві, а основна частина рукопису зберігається у Львівському історичному музеї ще з 1948 року.
Час і обставини завдали Кристинопольському Апостолові значних ушкоджень: частина аркушів обірвана, має дірки, деякі - некваліфіковано зшиті, розірвані.
Пам'ятка була відреставрована протягом жовтня 2007 - березня 2008 на кошти США. Завдяки виділеному гранту (30 тис. Доларів США), фахівцям вдалося зробити паперову копію «Апостола», факсиміле, а також електронний варіант.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.