автор невідомий » 36 стратагем
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

36 стратагем

Не визначено
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 11.12.2021
Твір змінено: 12.12.2021
Завантажити: djvu (5.9 МБ)
Опис: 36 стратагем /пер. з кит. В. Урусова, О. Николишина; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016, — 223 с. — Стародавньокит., сучас. кит. та укр. мовами.
ISBN 978-966-03-7464-5.

36 стратагем ——давньокитайський військовий трактат. Він містить перелік із 36 ідіом і стислих пояснень до них. Традиційно 36 стратагем поділяються на шість підгруп по шість стратагем у кожній. Така кількість стратагем — це наслідок багатющої військової традиції Китаю. Протягом кількох тисячоліть досвід воєн і конфліктів оброблявся й осмислювався. Військову хитрість китайці вважають, у першу чергу способом уникнення значних людських втрат і матеріальних ресурсів. Успішне застосування хитрощів, на думку китайців, є безсумнівним благом для народу і держави, а талановитий стратег-генерал мав усі підстави і санкції для здійснення будь-якої підступності заради перемоги.
Стратагеми допомагають, наприклад, донести до вчителя, клієнта, ділового партнера або начальника на роботі необхідну для спільної справи критику або від коригувати його поведінку; не принижуючи гідності і статусу людини.
Найважливішими елементами китайського підходу до стратегії є принципи опосередкованих дій, ненасильства й уникнення конфліктів, коли докладають усіх зусиль для розв'язання будь-якої ситуації мирним шляхом і отримання вигоди обома сторонами, навіть тоді, коли одна з них програла.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.