Сергій Олександрович Наумов » Війна і українці: суспільно-політичні настрої в українському середовищі Харкова в роки Першої світової війни
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Війна і українці: суспільно-політичні настрої в українському середовищі Харкова в роки Першої світової війни

Стаття
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Твір додано: 31.05.2018
Твір змінено: 15.01.2025
Завантажити: pdf див. (322.1 КБ)
Опис: Дриновський збірник. – 2015. – Т. VІІІ.

Наумов С.О. Війна і українці: суспільно-політичні настрої в українському середовищі Харкова в роки Першої світової війни.


У статті охарактеризовано українське середовище Харкова часів Першої світової війни, проаналізовано зміни, які відбувалися в поглядах його представників під впливом геополітичної ситуації та воєнних дій. Стверджується, що внаслідок цих змін помітним явищем в українських організаціях міста стали радикалізація настроїв, зречення «малоросійства», поширення самостійництва.


Ключові слова: Перша світова війна; український рух; Харків; суспільно-політичні настрої.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.