Василь Мисик » Тисячі кілометрів (вид. 1931)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Тисячі кілометрів (вид. 1931)

Нарис
Написано: 1931 року
Джерело: Sfumato
Розділ: Художня
Твір додано: 20.10.2019
Твір змінено: 20.10.2019
Завантажити: djvu (1.3 МБ) pdf див. (4.8 МБ)
Опис: ДВОУ-ЛіМ - 1931.
---------------------
Ця книжка є збірка мандрівних нарисів з подорожів автора у Середній Азії кінця 1920-х. Напочатку перший цікавий репортаж «Самарканд» - Василь Мисик у складі невеличкої експедиції відвідує Туркменістан, де будується маштабна зрошувальна система Равабуд. Та здебільшого твір подає не це, а незвичний побут Туркменії – місто Самарканд, збудоване з необпаленої глини, східні звичаї, зневажений стан місцевого жіноцтва у запиналах тощо.

Надалі великий репортаж «Казакстанська маґістраля». Туркестано-Сибірська маґістраля - це ще один маштабний проєкт радянської влади у галузі залізничних шляхів. Та знову, зовсім не це привертає увагу. Зі справжнім мистецьким хистом відтворена подоріж залізницею Казакстаном. Якісь направду моторошні картини «спустошених земель», де можна їхати по декілька днів і бачити лише одноманітні сірі краєвиди ніби після атомової війни. Імовірно це найцікавіший твір у збірці.

Завершує збірку репортаж «День у старій Бухарі». Цього разу учасники експедиції опиняються у стародавньому місті сучасного Узбекистану. Знову екзотика – якісь колосальні напівзруйновані стіни старого міста, метушня східнього базару, буяння фарб туркезової майоліки. Але й страшенний бруд та вкрай антисанітарні умови життя тубільців. Слід сказати – у складі усієї експедиції були й іноземці (зокрема англійці). У цьому третьому нарисі із цими англійцями провадиться найбільше дискусій з приводу загарбницької колонізаторської політики Англії і м’яко оминається роля «повстанської армії Фрунзе» (яка захопила для більшовиків усі ці східні країни).
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.