Мирослав Шкандрій » Модерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Модерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років

Праця
Написано: 2015 року
Джерело: Sehrg-Gut+balik2
Розділ: Наукова
Твір додано: 13.07.2018
Твір змінено: 13.07.2018
Завантажити: djvu (5.7 МБ) pdf див. (40.7 МБ)
Опис: Шкандрій М.
Модерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років / Мирослав Шкандрій ; пер. з англ. Т.Цимбала. - 2-ге вид. — К.: Ніка-Центр, 2015. — 384 с.

ISBN 978-966-521-669-8

Книжка канадського славіста, професора Манітобського університету Мирослава Шкандрія — перша й наразі єдина західна монографія, присвячена знаменитій літературній дискусії 1925—1928 рр., одному з центральних епізодів інтелектуальної історії України XX ст. У книжці розглянуто драматичні мистецькі події та бурхливі ідеологічні дискусії про культуру й ідентичність за часів короткого «червоного ренесансу», що передував репресіям 1930-х років. Спираючись на чималий корпус тогочасної періодики, Мирослав Шкандрій докладно проаналізував і елегантним стилем виклав літературні й політичні настанови українських письменників, взаємоворожих літературних організацій та українських націонал-комуністів. Книжка містить також хронологію та бібліографію полемічних текстів і може служити своєрідним довідником з літературної дискусії, початковою точкою дальших досліджень.
Видання розраховане на літературознавців, істориків, студентів гуманітарних факультетів та всіх, хто цікавиться історією української літератури.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.