Надія Миронець » Листування Володимира Винниченка з Михайлом Грушевським (1908–1928)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Листування Володимира Винниченка з Михайлом Грушевським (1908–1928)

Спогади
Написано: 2013 року
Розділ: Історична
Твір додано: 27.09.2014
Твір змінено: 27.09.2014
Завантажити: pdf див. (760.4 КБ)
Опис: Випуск 18. — Том 21. — Київ, 2013. — 852 с. (Археографічна комісія, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України).

Взаємне листування Винниченка і Грушевського суттєво доповнює уже опубліковані епістолярні джерела грушевськознавства та корпуси листування Винниченка з різними діячами і є важливим історичним джерелом. Головні сюжети поданих кореспонденцій пов’язані із виданням творів Винниченка, стосунками, які складалися між автором “Літературно-наукового вісника” і його редактором, з підготовкою до видання в російському перекладі творів українських письменників. У листах післяреволюційного періоду висвітлюються погляди різних груп українських соціалістів в еміграції на політику більшовиків в Україні та вироблення тактики єдиного революційного фронту, плани Винниченка щодо створення “Українфільму” та залучення Грушевського до написання для нього сценарію, рекомендація істориком літератури Винниченкові для написання задуманого ним роману про часи Хмельниччини.

Ключові слова: Винниченко, Грушевський, листування, видання, “Українфільм”, єдиний революційний фронт, історичне джерело.
Пов'язані автори:
Винниченко Володимир
Грушевський Михайло
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.