Микола Морарь » Політична опозиція як невід’ємний елемент політичної системи суспільства
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Політична опозиція як невід’ємний елемент політичної системи суспільства

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 24.05.2022
Твір змінено: 24.05.2022
Завантажити: pdf див. (1.2 МБ)
Опис: Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2017. – Вип. 118 (3).


Досліджується політична опозиція як невід’ємний елемент політичної системи суспільства. Підкреслюється, що у суспільному житті будь-якої демократичної країни стосунки між політичними опонентами будуються по лінії влада–опозиція, тобто опозиція – це об’єктивне явище суспільного життя.

Ефективність діяльності політичної опозиції залежить від багатьох факторів, зокрема: законодавче визначення статусу опозиції; гарантії її прав; згуртованість авторитетного лідера.

Наголошується на тому, що політичні події 2013–2017 рр. в Україні свідчать про актуалізацію проблеми опозиції як складової політичного процесу та необхідність її нормативного визначення в межах державного законодавства. Крім того події цього періоду привели до трансформації повноважень інститутів державної влади, повернення до конституції 2004 р., боротьби політичних еліт, протистояння у Верховній Раді, які перетворилися в постійний фактор і фактично паралізують дієвість законодавчого органу держави тощо. Нагальною потребою на сучасному етапі є сильна демократична влада, консолідація усіх політичних сил (коаліції і опозиції) для збереження стабільності і міжнаціональної згоди.

В цьому контексті підкреслюється що сьогодні особливої актуальності набуває комплекс проблем, пов’язаних з законодавчого забезпечення діяльності політичної опозиції. В Україні проблема парламентської опозиції досі залишається без юридичного вирішення.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.