Енріке Морадіельос » Франко. Анатомія диктатора
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Франко. Анатомія диктатора

Праця
Написано: 2022 року
Розділ: Історична
Твір додано: 15.04.2023
Твір змінено: 24.06.2023
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: Морадіельос Е.
Франко. Анатомія диктатора / Енріке Морадіельос ; пер. з ісп. О. Ковальової. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко ; Київ : Ніка-Центр, 2022. – 296 с.
ISBN 978-617-7654-90-1 (Видавництво Анетти Антоненко)
ISBN 978-966-521-784-8 (Ніка-Центр)
20 листопада 1975 року генерал Франсіско Франко помер у Мадриді незадовго до свого 83-річчя. На момент смерті він очолював диктаторський режим, зберігаючи титул Каудильйо впродовж майже 40 років. Іспанський історик Енріке Морадіельос Гарсія зображує Франко у трьох вимірах: Франко як людина, Франко як каудильйо та Франко як правитель Іспанії. Автор пропонує здійснити переоцінку особистості Франко, його стилю керівництва та характеру режиму, який він заснував і очолював до самої смерті.
Як диктатор, який встановив свою владу до початку Другої світової війни й успішно утримував до середини 1970-х років, Франко був однією з важливих постатей європейської історії ХХ століття. Зараз для Іспанії він є привидом з її недавнього сумного минулого: незручним, але все ще дуже реальним і значущим. Ми знаємо про Франко менше, ніж про Муссоліні, Гітлера чи Сталіна, а йому поталанило прожити довге життя, зберегти впродовж тривалого часу політичний вплив і позитивний суспільний імідж. Дослідження особливостей та історичної еволюції його режиму по-новому висвітлює фундаментальні питання європейської історії, у тому числі соціальне і культурне підґрунтя тоталітаризму і авторитаризму як загроз демократії, й також підвалини політичної легітимності, заснованої на харизмі лідера.
Енріке Морадіельос досліджує диктатуру та самого диктатора і розкриває нові аспекти особистості генерала Франко – Каудильйо.
Для широкого кола читачів.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.