Тетяна Монтян » Житлово-комунальна сфера: у пошуках господаря
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Житлово-комунальна сфера: у пошуках господаря

Праця
Написано: 2012 року
Джерело: issuu.com
Розділ: Наукова
Твір додано: 06.02.2013
Твір змінено: 06.02.2013
Завантажити: pdf див. (479,4 КБ)
Опис: Праця є результатом спільного дослідження старшого економіста та члена Наглядової Ради CASE Україна Володимира Дубровського та адвоката Тетяни Монтян, виконане на замовлення CASE Україна та Open Society Foundations.

З огляду на теоретичні та практичні аспекти формалізації та захисту майнових прав сьогоднішня ситуація, яка склалася в результаті приватизації квартир у багатоквартирних будинках, є неприродною та нестійкою. Вона не забезпечує ані інтересів власників, ані підтримання в належному стані та відтворення будинків, ані контролю за ефективністю витрат.

За умов, що склалися, єдиним виходом є утворення ОСББ як органів управління спільною власністю та представників інтересів співвласників у взаємовідносинах із третіми особами. Це, звичайно, потребує вирішення низки проблем. Але, як показує досвід країн Східної Європи, які зіштовхнулися з такими самими наслідками неприродного розвитку сектору ЖКГ за часів комуністичної влади, ці проблеми можуть бути вирішені за наявності політичної волі.

Утім, саме з нею і виникають проблеми. Не зробивши майже нічого із запланованого, під тиском галузевого лобі уряд збирається вихолостити реформу та, в котрий раз мавпуючи досвід Росії, фактично створити можливості для закріплення монополії ЖЕКів під виглядом управлінських компаній або для приходу інших монополістів. І це, ймовірно, буде зроблено, якщо тільки громадськість не повстане проти такого розвитку подій, а фахівці не запропонують чіткі та привабливі варіанти вирішення проблемних питань.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.