Катерина Мельничук » Образ влади та уявлення про «блага революції» у селян та робітників української держави у 1918 році
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Образ влади та уявлення про «блага революції» у селян та робітників української держави у 1918 році

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 28.09.2022
Твір змінено: 28.09.2022
Завантажити: pdf див. (760.3 КБ)
Опис: Історичний архів. Наукові студії: Збірник наукових праць. – Миколаїв: Видавництво ЧДУ ім. Петра Могили, 2017. – Вип. 18.


У статті досліджується ставлення селян та робітників до політики Центральної Влади та Гетьманату П.Скоропадського, рух опору та процес встановлення влади гетьмана в губерніях. Розглядається соціально-економічна політика Павла Скоропадського, основні суспільні сили, на які опиралась влада П.Скоропадського та реакція населення на неї. В роботі на прикладі антигетьманських заворушень, що розгортаються з квітня по жовтень 1918 року, наводяться факти для чіткого розуміння про ставлення населення до влади. При дослідженні використано приклади протигетьманського руху з трьох різних губерній Полтавської, Подільської та Харківської. Вибір саме цих губерній зумовлений їх віддаленим розташуванням один від одного, а це дало змогу порівняти погляди на владу у громадян Лівобережної та Правобережної України. У статті зроблений висновок, що селяни та робітники Лівобережної та Правобережної України однаково негативно сприймали київську владу у квітні–жовтні 1918 року та однаково прагнули волі та безвладдя.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.