Томас Манн » Сповідь афериста Фелікса Круля
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Сповідь афериста Фелікса Круля

Роман
Написано: 1954 року
Розділ: Художня
Твір додано: 03.02.2014
Твір змінено: 03.02.2014
Завантажити: fb2.zip (871 КБ) pdf див. (1.4 МБ)
Опис: Фелікс Круль, син збанкрутілого фабриканта шампанських вин, описує історію свого суспільного злету: від краденого в дитинстві шоколаду до ролі маркіза на аудієнції в короля Португалії.
В останньому романі Томаса Манна через пригодницько-еротичний сюжет на кшталт «Історії мого життя» Джакомо Казанови пародіюється, доводячи до крайньої межі, традиція сповідної мемуаристики, закладена ще Святим Авґустином.
«Фелікс Круль» лише на поверхні є каскадом дотепних ситуацій, яскравих сцен та паноптикумом химерних персонажів, сюжет роману слугує тлом для трактування улюблених філософських проблем Томаса Манна, таких як ілюзорність та неправда в мистецтві, межі істинного аристократизму, двоїстість життєвої ролі й пошук ідентичности, світ як уявлення та симулякр.
«Фелікс Круль», попервах задуманий як перелицювання «Творчости й правди» Ґьоте, став найавтобіографічнішим та найсповідальнішим романом з усього доробку Томаса Манна.

Перекладено за виданням: Thomas Mann, Bekenntinisse des Hochstaplers Felix Krull. Die Memoiren. Erster Teil in: Thomas Mann, Gesammelte Werke in Einzelbänden. Frankfurter Ausgabe. Herausgegeben von Peter de Mendelssohn, S. Fischer Verlag, Frankfurt am Main, Dritte Ausgabe, 2002.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.