Андре Мальро » Надія
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Надія

Роман
Написано: 1937 року
Джерело: Створено для chtyvo.org.ua
Розділ: Художня
Додав: vovaniko
Твір додано: 24.01.2014
Твір змінено: 20.10.2022
Завантажити: djvu (10.2 МБ)
Опис: «Надія» – самий суперечливий роман Мальро. Активний учасник війни проти фашизму в Іспанії, він зміг розповісти про героїчну боротьбу іспанського народу. Надія пробивалася в книзі Мальро, почуття товариства прийшло на зміну почуттю самітності. Але навіть у цьому романі героїчні справи антифашистів пофарбовані у фарби якогось революційного діляцтва, якому протипоставлена турбота письменника про моральний вигляд і внутрішній зміст людини. Революція, боротьба не визначають і тут цього змісту – воно як і раніше залежить від песимістичних ідей Мальро. У романі «Час презирства» герой, залишившись один у тюремній камері, відразу ж уподібнюється спустошеної, позбавленої віри й переконань героям перших книг Мальро.
 
Відгуки читачів:
 
26.11.2014 • OZ

Останнього гуманіста нашої епохи Мальро в жодному разі не можна назвати песимістом. І я ні за що не назвала б цей роман суперечливим — навпаки, це чесний погляд чистої душі на суворі події революції і війни, який відкидає все неважливе і пропонує читачеві задуматись над тим, що є найсправнішим і найважливішим.
Це прекрасний роман, в якому події героїчного антифашистського герцю, що відбувався в Іспанії 1936 року (http://uk.wikipedia.org/wiki/Громадянська_війна_в_Іспанії), описані не з батальної чи зовнішньо-історичної точки зору, а через внутрішнє сприйняття його учасників — дуже різних, але шляхетних, мужніх і чистих душею людей, іспанців і членів інтернаціональних бригад. Оповідання, яке спочатку здається неспішним і трохи розсіяним: перед читачем проходить ніби панорамою чи мозаїкою велика череда людей, розмов, подій, — попервах дозволяє сприймати все це трохи відсторонено, але поступово захоплює, заполоняє душу читача, і не відпускає ще довго після того, як перегорнуто останню сторінку книги.
А що зараз ми самі перебуваємо у дуже подібній ситуації зовнішньої і внутрішньої реакції на прорив до чистого, світлого і справедливого майбутнього, реакції, що набрала найогидніших форм фашизму, — то кожне слово цього роману сприймається з неймовірною гостротою, і посталі перед його персонажами гуманістичні проблеми і виклики, що їх ставить революція і війна, є надзвичайно актуальними для кожного з нас.
Додам, що роман перекладений чудовою українською мовою.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.