Микола Литвин » Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі

Праця
Написано: 2017 року
Розділ: Історична
Твір додано: 18.11.2018
Твір змінено: 10.01.2024
Завантажити: djvu (10.3 МБ)
Опис: Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі / В.Вісин, Р.Голик, В.Голубко та ін.; авт.-упоряд. М.Р.Литвин; худож.-оформлювач О.А.Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 444 с.: іл.
ISBN 978-966-03-7819-3.


Ця книга – роздуми істориків Львова, Івано-Франківська, Рівного, Луцька про суспільно-політичне й культурно-освітнє життя Галичини і Волині між двома світовими війнами, під польською займанщиною, в часи українсько-польських протистоянь – від війни 1918–1919 років до Волинської трагедії 1943-го, в ході яких гинули як поляки, так і українці.

Основним напрямом національної політики Другої Речі Посполитої стало забезпечення територіальної цілісності відродженої держави з кордоном по Збручу Варшава організовувала репресії проти націоналістичних сил, а також прагнула перевести на рейки угодовства легальні українські політичні сили. Влада не лише надавала переваги полонофільським угрупованням, але й штучно формувала прихильну до Польщі національну свідомість серед бойків, лемків, гуцулів, поліщуків, а через систему освіти та культури намагалася реалізувати політику національної чи державної асиміляції. У зв’язку з цим українські громадські діячі, Греко-католицька церква змушені були створити недержавні школи, культурні та наукові товариства, кооперативи, які підтримували населення матеріально і духовно.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.