Володимир Лис » Століття Якова
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Століття Якова

Роман
Розділ: Художня
Твір додано: 19.04.2012
Твір змінено: 17.07.2023
Завантажити: fb2.zip (543.8 КБ) pdf див. (2 МБ)
Опис: «Століття Якова» - переможець конкурсів «Коронація слова - 2010» та «Ґранд-коронація слова», визнаний кращим романом десятиріччя.

«...Життя древнього Якова з поліської глибинки, його любові й війни, злочинства й подвиги, пристрасті й муки несподівано виявились куди захопливішими за кілограми детективів із пригодами зомбі, упирів, ФСБ та інших потвор. Серед засилля сучасного літературного силікону Яків зі своєю сімейною сагою впадав в око, як живий серед манекенів: він був справжнім — йому хотілося співпереживати. Жінки, згадуючи деякі епізоди, скліпували сльозу: атож, мелодраматичного в романі чимало, тільки чомусь тому всьому віриш... Чи не тому, що «Століття Якова» — це ще й сто повних років української історії, з усіма її — куди там шекспірівським! — непроговореними й неосмисленими трагедіями, чиї непідбиті рахунки ми й далі продовжуємо оплачувати? І волинське Полісся на перехресті режимів, імперій, народів, армій, культур і субкультур (хто тільки не товкся тут за «століття Якова» — від уланів Пілсудського до наркоділерів на джипах...) — то сцена, на якій розігрується споконвічна драма боротьби людини зі світом за власну душу? І книжка ця — не тільки про дядька-поліщука, мужчину з вимираючої породи справжніх, якого, як тріску, жбурляло по водах вийшлого з берегів XX століття, — а й, якимсь таємничим чином, як то завжди буває з направду добрими книжками, — про кожного з нас?...» (Оксана Забужко)
 
Відгуки читачів:
 
13.11.2018 • читач_з1997
книга надзвичайно цікава . Автор , мені , через книгу , слова зумів допомогти переосмислити своє життя , поглянути , на нього , під іншим кутом .
Висновок для себе зробив наступний : Щастя є і воно в простих речах!
Автору довгих років та безкінечного натхнення творити шедеври .
08.08.2014 • katrinka
Своєрідний автор зі своєю манерою письма... Лише осмисливши твір розумієш, скільки розумової праці вклав автор... Поліський колорит зачарує всіх і кожного. Головний герой не просто людина, це носій етнічних колоритних рис, які міг передати лише такий самий носій... Лише досконало знаючи діалект можна передати не лише мову, а й усю душу в цих словах... Цей роман - щастя, для поціновувачів справжньої витонченої хорошої літератури.
06.05.2012 • vitalis
Роман вартий найвищої похвали. Рідкісний автор зуміє так захоплююче подати не карколомні пригоди, а буденні радощі й горе пересічної людини у зрізі цілого століття. Фактично це ретроспектива життя українців у XX столітті. Цікавий сюжет, добра авторська мова. Роман не містить жодних «спецефектів» та зайвих фантазій, але читане нестільки яскраве й захопливе, настільки справжнє, що затягує у вир і читається на одному диханні. Підсумок один — майстерно, варте до прочитання.
20.04.2012 • Rixter
Мені теж роман дуже сподобався. Цікавий головний герой,захоплюючий сюжет. Хто сподівається, що це історичний роман, той глибоко помиляється. Перед нами звичайна драма пересічного українського життя.
19.04.2012 • Ruda
Книга просто супер, раджу всім! Захоплює з першої сторінки і тримає до кінця. Разом з героями хочеться плакати і радіти, часто їм співчуваєш, а часто і засуджуєш. Давно не читала такого хорошого роману.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.