Венді Лауер » Творення нацистської імперії та Голокост в Україні
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Творення нацистської імперії та Голокост в Україні

Праця
Написано: 2005 року
Джерело: holocaust.kiev.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 13.10.2015
Твір змінено: 13.10.2015
Завантажити: pdf див. (6.1 МБ)
Опис: Лауер, Венді. Творення нацистської імперії та Голокост в Україні / Пер. з англ. С. Коломійця,
Є. Ровного. – К.: Зовнішторгвидав України; Український центр вивчення історії Голокосту, 2010. – 368 с.

Wendy Lower. Nazi Empire-Building and the Holocaust in Ukraine. - Chapel Hill: University of North Carolina Press; United States Holocaust Memorial Museum, 2005. - 307 pp.

У монографії «Творення нацистської імперії та Голокост в Україні» дослідниця Венді Лауер, зосереджуючи свою увагу на житомирському регіоні і поєднуючи в одне ціле німецькі та радянські архівні документи, щоденники, мемуари та особисті свідчення, дає найповнішу з наявних на цей час оцінку нацистської колонізації, окупаційної політики та Голокосту в Україні.

Хоча нацистська верхівка черпала колоніальні амбіції з європейських моделей, загарбання України нацистами, як демонструє В. Лауер, було безпрецедентною спробою побудови імперії, в якій насилля, расизм, антисемітизм та мілітаризм проникли в усі аспекти щоденного життя. Житомирщина, важлива платформа для нацистської верхівки, слугувала також місцем для створення Гіммлером експериментальної колонії етнічних німців у Геґевальді, де кампанії знищення та геноциду проводились «в ім’я прогресу».

«Управлінці» середнього рівня, як показує В. Лауер, відігравали основну роль у здійсненні масових убивств. Авторка персоналізує місцевих жителів, що брали участь у злочинах, спостерігали за ними, отримували від них зиск, а також борців спротиву. Вона показує, що дії нацистів у регіоні еволюціонували на основі імперської зверхності та амбіційності, ненависті до євреїв, слов’ян та комуністів, кар’єризму та прагматизму, жадібності та страху.

У своєму аналізі В. Лауер переносить увагу із самої Німеччини на східні аванпости Райху, де режим відверто виявив свої головні погляди та цілі.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані твори:
Рецензія на книгу Венді Лауер «Творення нацистської імперії та Голокост в Україні» (авт. Іван Дерейко) Істор. Рецензія 2007
Сквозь призму документов завоевателей (рос.) (авт. Володимир Гінда, Олександр Гогун) Істор. Рецензія
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.