Василь Коцан » Популяризація мистецтва писанкового розпису (на прикладі діяльності Закарпатського музею народної архітектури та побуту)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Популяризація мистецтва писанкового розпису (на прикладі діяльності Закарпатського музею народної архітектури та побуту)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 17.09.2022
Твір змінено: 17.09.2022
Завантажити: pdf див. (369.4 КБ)
Опис: Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Історія. – Ужгород: Видавництво УжНУ «Говерла», 2018. – Вип. 1 (38).


У статті йдеться про форми і методи популяризації мистецтва писанкового розпису на прикладі дяльності Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Автором описані такі форми культурно-освітньої роботи музею як майстер-класи (для учнівської та студентської молоді, для дітей-сиріт) та виставки (тематичні, виставки-конкурси, родинні конкурси). Майстер-класи проводяться як місцевими майстринями, так майстрами писанкового розпису з інших областей України. Щороку музеєм проводяться майстер-класи для організованих груп відвідувачів, обласні майстер-класи для дітей, позбавлених батьківського піклування. Тематико-експозиційний план щорічної великодньої виставки постійно вдосконалюється, міняється експозиційний матеріал. До організації та проведення виставки залучаються майстри з усіх районів області, студенти та викладачі Закарпатської академії мистецтв, музейні співробітники. Як експозиційний матеріал поряд із авторськими роботами та музейними збірками використовуються приватні колекції. Поряд із майстер-класами та виставками проводяться родинні конкурси писанкарства.

У статті наводяться приклади проведення музейними співробітниками лекцій-презентацій по писанкарству, використання писанки у проведенні фестивалів, музейних свят. Допоміжним матеріалом для проведення різопланових акцій, спрямованих на популяризацію писанкового розпису, є видавнича діяльність музею. До великодніх свят музейними співробітниками підготовлені й видані каталог виставки, спеціальний набір розмальовок для учнівської молоді, які широко розповсюджуються серед поціновувачів народного мистецтва Закарпаття.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.