Ілля Кононов » Донбас в етнокультурних координатах України (соціологічний аналіз)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Донбас в етнокультурних координатах України (соціологічний аналіз)

Праця
Написано: 2005 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 10.12.2017
Твір змінено: 10.12.2017
Завантажити: pdf див. (2.5 МБ)
Опис: Мета дослідження полягає в тому, щоб з’ясувати етнокультурну специфіку Донбасу як регіону України, проаналізувати історію становлення і розвитку його етнічної структури та культурної специфіки й визначити можливості використання накопиченого соціологічного знання для розробки стратегії регіонального розвитку нашої країни.
Для досягнення визначеної мети нами ставилися й вирішувалися наступні завдання:
1. Проаналізувати стан наукової розробленості регіональної проблематики в сучасній соціології, з’ясувати пізнавальні можливості соціології регіонів та її місце в структурі сучасного соціологічного знання.
2. З’ясувати сутність регіонального ренесансу в сучасному світі, його зв’язок з глобалізацією та переходом до постіндустріального суспільства.
3. Виявити ступінь розробленості в соціології теорії етносу та можливості його застосування до аналізу етнічних процесів на регіональному рівні.
4. Проаналізувати особливості етнічної структури Донбасу, беручи до уваги як історію її формування, так і сьогоднішній стан і тенденції розвитку.
5. Розкрити роль цінностей в розвитку регіональних етнотериторіальних спільнот і з’ясувати специфіку ціннісного світу мешканців Донбасу.
6. Науково обґрунтувати розуміння регіону як комунікативної спільноти і з’ясувати у зв’язку з цим мовну ситуацію в Донбасі.
7.З’ясувати специфіку інформаційного поля Донбасу, проаналізувати взаємодію головних суб’єктів процесу масової комунікації в регіоні (влада, засновники ЗМІ, редакції, аудиторії).
8. Проаналізувати культурну обумовленість головних форм самоорганізації мешканців Донбасу в період соціальної трансформації.
9. Розкрити значення соціологічного аналізу регіонального життя для вироблення регіональної політики України, яка б зробила регіональну різноманітність фактором ефективного розвитку нашої країни.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.