Мусій Кононенко » Спогади
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Спогади

Спогади
Розділ: Історична
Твір додано: 11.01.2013
Твір змінено: 11.01.2013
Завантажити: djvu (9 МБ)
Опис: «Спогади» Мусія Степановича Кононенка (1864—1922), українського поета і громадського діяча, були написані в 1918—1919 роках. Автор розділив їх на дві частини.

Перша частина присвячена розповіді про дитинство письменника, його батьків, короткочасне навчання в школі, наймитування, початок літературної творчості, який припав на 80-і роки XIX ст. В 1885—1890 pp. М. Кононенко служив у війську. Цьому періоду він присвятив декілька цікавих епізодів.

Друга частина «Спогадів» складається переважно з коротких нарисів та заміток про письменників, з якими зустрічався М. Кононенко в Чернігові, Києві та Одесі. Серед його знайомих і приятелів були такі видатні постаті, як Л. Глібов, П. Куліш, О. Кониський, М. Лисенко, М. Міхновський, В. Науменко та ін.

Найбільше уваги автор віддав В. Б. Антоновичу, до якого ставився з особливою прихильністю. Ці розповіді доповнюють біографії названих письменників, учених, громадських діячів, зацікавлюють новими фактами.

«Спогади» М. Кононенка є цінним внеском в українську мемуаристику. Видання розраховане на увагу літераторів, дослідників минулого, краєзнавців, учителів, студентів гуманітарних факультетів та загалом усіх шанувальників українського красного слова.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.