З.М. Комаринська » З історії грошей України
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

З історії грошей України

Посібник
Написано: 2000 року
Розділ: Навчальна
Твір додано: 08.04.2010
Твір змінено: 08.05.2010
Завантажити: doc див. (1.9 МБ) doc.zip (1.1 МБ) fb2.zip (1.1 МБ) pdf див. (6.6 МБ)
Опис: Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії.
Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів.
Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів.
Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями.
Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували.
Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення).
Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя.
Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі.
Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання».
Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми.
У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.

Рекомендовано Міністерством освіти України як навчальний посібник для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
 
Відгуки читачів:
 
11.04.2010 • AndyN
Нічо книжка. Але українська в авторів шкутильгає та ілюстрації неякісні...
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.