Лада Коломієць
 
 

Лада Коломієць

Перекладознавець, перекладач, літературознавець, доктор філологічних наук, професор.
нар. 06.06.1967
Україна
(українець)


Лада Коломієць народилася 6 червня 1967 року в м.Києві. У 1989 р. закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Активну наукову діяльність Лада Коломієць розпочинає після здобуття ступеня кандидата філологічних наук (1992).
1993-1995 рр. — завідує відділом теорії та практики перекладу Інституту українознавства Київського університету.
Упродовж 1996-97 років проходила стажування у США за міжнародною освітньою програмою ім.Фулбрайта.
З 1998 працює на кафедрі теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології Київського університету.
Будучи доцентом (2002), здобуває науковий ступінь доктора філологічних наук зі спеціальності 10.02.16 ? перекладознавство, захистивши у 2006-му дисертацію на тему «Еволюція напрямів в англо-українському поетичному перекладі кін. ХІХ – поч. ХХІ ст.».
Пізніше займає посаду професора кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології (2007) і вже за три роки (2010) завідує цією кафедрою.
Серед наукових праць, яких у Лади Володимирівни понад 90, знаходимо і монографію, і два навчальні посібники з грифом МОН України, і безліч наукових статей:)
Дослідниця була активним учасником у більш ніж 50 Міжнародних наукових конференціях, а нині викладає такі теоретичні й практичні курси, як «Вступ до перекладознавства», «Теорія та практика перекладу», «Жанрові теорії перекладу», «Художній переклад».
 Член спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, навчально-методичної комісії Інституту філології, редакційної колегії періодичного наукового збірника «Мовні і концептуальні картини світу».
Свого часу була ініціатором та координатором створення Програми партнерства між Київським університетом та університетом Айови (США) і з 1998-го — координатор програм співробітництва Київського університету з університетами США, у 2000-му викладала лекційно-практичний курс «Література і політика в сучасній Україні» в університеті Айови.
Автор: Ната Коваль