Зиновій Книш » Євген Коновалець та його доба
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Євген Коновалець та його доба

Спогади
Написано: 197 року
Розділ: Історична
Додав: vovaniko
Твір додано: 30.01.2013
Твір змінено: 30.01.2013
Завантажити: pdf див. (24.4 МБ)
Опис: Збірник спогадів про Євгена Коновальця.
Відкривається книга розділом «Юнацькі роки». Галицька провінція, а поруч неї цілий світ у його духовій многогранності — і на цьому тлі Євген, спочатку вдумлива, чуйна дитина, а далі працьовитий юнак, що вбирає в себе проблематику доби — таку картину розгорнуло перо незабутнього д-ра О. Грицая.
Стаття д-ра г. к. Степана Шаха «Молодість Є. Коновальця» доповнює картину, епоха початку XX ст. в Галичині стає немов би намацальною, поруч іде низка штрихів із життя юнака Євгена — учня, студента, нарешті, австрійського вояка в першій світовій війні. Немов кадри з фільму, з різними дрібними, але потрібними деталями.
А далі О. Зінкевич вдало документує студентську діяльність майбутнього Провідника, малює нам не тільки працю, але розкриває і значення її.
Стаття проф. О. Кушпети «Вбивство Є. Коновальця у світлі нідерляндських публікацій» є сумлінною джерельною працею, яка виносить на світло денне всі подробиці роттердамського злочину Кремля...
...Всього над збірником працювало понад два десятка військових, політичних, культурних діячів, серед них такі як: А.Мельник, З. Книш, Л. Ребет, Ю. Бойко та ін.
Пов'язані автори:
Коновалець Євген
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.