Андрій Кліш » Співпраця слов'янських депутатів християнсько-суспільного напряму в австрійській Державній раді наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. (за українськими джерелами)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Співпраця слов'янських депутатів християнсько-суспільного напряму в австрійській Державній раді наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. (за українськими джерелами)

Стаття
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 20.04.2020
Твір змінено: 21.04.2020
Завантажити: pdf див. (291,2 КБ)
Опис: Кліш А., Лехнюк Р. Співпраця слов’янських депутатів християнсько-суспільного напряму в австрійській Державній раді наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. (за українськими джерелами). Проблеми слов’янознавства. Львів, 2016. Вип. 65. С. 167–177.


У статті на основі українських джерельних матеріалів аналізуються передумови створення і діяльність у австрійській Державній раді фракції Слов’янський християнсько-народний союз, що стала зразком співпраці слов’янських депутатів християнсько-суспільного скерування. Доводиться, що функціонування фракції було наслідком спільних інтересів його учасників, насамперед щодо національної рівноправності. На підставі цього висвітлюються найгостріші питання, що стояли перед українськими, словенськими і хорватськими консервативними середовищами. Досліджується пошук учасниками шляхів їх вирішення та визначаються чинники, що цьому перешкоджали. Акцентується увага на значній ролі, яку вперше відіграли українські представники Галичини і південні слов’яни у політичному житті нижньої палати парламенту.

Ключові слова: Державна рада, Слов’янський християнсько-народний союз, християнсько-суспільний рух, консерватизм.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.