Олександр Клековкін » Академія та імперія: Проєкт Геррі Селдона
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Академія та імперія: Проєкт Геррі Селдона

Стаття
Написано: 2020 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 09.04.2021
Твір змінено: 09.04.2021
Завантажити: pdf див. (260.9 КБ)
Опис: Актуальні проблеми. Художня культура. № 16(2) (2020). С. 11-17.
Об’єкт дослідження— жанрові особливості ключових праць в історії світового (зокрема й українського) мистецтвознавства, їхні функції й адресати.
Предмет дослідження — функція і, як наслідок, жанр мистецтвознавчого дослідження в історичному вимірі. Метафоричне визначення предмета дослідження навіяно назвою роману «Академія та Імперія» («Foundation and Empire») Айзека Азімова,
котра розкриває конфлікт між глобальною тенденцією до поглинання Імперією і прагненням мистецтвознавства, з огляду на його
роль у національній культурі, зберегти свою суверенність.
Вибудовуючи логічний ланцюжок від мистецтва доби кіберкомунізму до формули мистецтва і культурних сценаріїв, в яких репрезентується арт-об’єкт, а також жанрів мистецтвознавчого дослідження, які ще донедавна забезпечували їхнє функціонування, виявлено зіткнення цієї системи з новітніми академічними стандартами. Тому вимагає — вкотре вже — розв’язання проблеми функції мистецтвознавства у сучасному суспільстві. Адже функція породжує метод, а той, у свою чергу, формує жанр.
Окремі положення цієї публікації було оприлюднено 2020 року на конференціях «Проблеми методології сучасного мистецтвознавства та культурології» і «Культура. Мистецтво. Освіта. Актуальний полілог» в Інституті проблем сучасного мистецтва.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.