Микола Холодний » Широке море України. Документи самвидаву з України. Документи VII
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Широке море України. Документи самвидаву з України. Документи VII

Стаття
Написано: 1972 року
Джерело: diasporiana.org.ua
Розділ: Наукова
Додав: balik2
Твір додано: 23.03.2012
Твір змінено: 23.03.2023
Завантажити: djvu (4.1 МБ) pdf див. (4 МБ)
Опис: До збірника включено й деякі твори, що вже були публіковані поза межами Батьківщини, але — на нашу думку — не були достатньо поширені, або загубились
на сторінках часописів. А всі вони повинні бути у коусного з нас «під рукою», щоб черпати з них свіжу думку, фактичні дані, чи мистецьке вдоволення.

Збірник цей приносить чотирнадцять творів восьми авторів і коли на них поглянути пильніше, то ствердимо, що нема в них нічого політичного, нічого протидержавного й навіть нічого, що порушувало б закон режиму, якщо мати на увазі закон писаний. І саме в цьому вага збірника, зокрема в час широких репресій на України Матергяли його доводять, що ворог переслідує письменників та критиків, вчених і поетів ні за що. Бож коли їхні твори розходяться не з писаними законами, а практикою, то вина тут режиму, який насилує закон в ім'я своїх імперіялістичних інтересів та нелюдської доктрини, в іп’я зведення України до ролі духової провінції колоніяльного простору, а людей — до ролі послушних потакайлів партійних єфрейторів.

Збірник поможе вивчити цей, основний, момент сьогоднішнього положення на Україні. З цієї точки погляду, його зміст повинен би бути доведений до відома міжнародньої опінії: дослідників і навіть найширших кіл нашого оточення.

Наведені тут матеріяли друкуються без відома й згоди авторів. Видавництво вважало відповідним вжити правопис, що прийнятий у всіх виданнях, які появляються поза межами УРСР.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.