Андрій Харук » Словацька артилерія у бойових діях початкового етапу німецько-радянської війни (кінець червня – середина серпня 1941 року)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Словацька артилерія у бойових діях початкового етапу німецько-радянської війни (кінець червня – середина серпня 1941 року)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 06.07.2021
Твір змінено: 06.07.2021
Завантажити: pdf див. (763.4 КБ)
Опис: Військово-науковий вісник. – 2020. – №33.


У статті розглянуті питання участі артилерії Словаччини в бойових діях перших тижнів німецько-радянської війни, досліджена її організація та матеріальна частина. Основна увага звернута на артилерійські підрозділи Рухомої групи, згодом реорганізованої в Рухому бригаду. Також розглянуто організацію і бойовий шлях артилерії Армійської групи. Визначено, що артилерія армії Словаччини використовувала колишні чехословацькі взірці, здебільшого морально застарілі. Однак для фронтового авангарду – Рухомої бригади – були виділені найбільш сучасні артилерійські системи. Іншою характерною рисою словацької артилерії було домінування у її парку гаубиць. Відзначено, що саме артилерія відіграла значну роль у найбільшому бойовому зіткненні словацьких частин у досліджуваний період – бою під Липовцем 22-23 липня 1941 р.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.