Олександр Кащук » Монотелітство у Візантії VII століття: доктрина, політика та ідеологія влади
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Монотелітство у Візантії VII століття: доктрина, політика та ідеологія влади

Праця
Написано: 2019 року
Розділ: Релігія
Додав: balik2
Твір додано: 08.03.2020
Твір змінено: 16.04.2020
Завантажити: Файли вилучено з бібліотеки на запит власника авторських прав.
Опис: Кащук Олександр. Монотелітство у Візантії VII століття: доктрина, політика та ідеологія влади : монографія. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 344 с.


У монографії вперше в українському історичному та богословському дискурсах здійснено наукову спробу широкого дослідження монотелітства – доктрини про одну волю в Христі, яка не лише привела до догматичної контроверсії, а й спричинила виникнення цілого руху у Візантії VII ст.


Автор аргументовано доводить, що монотелітство потрібно розглядати у трьох тісно переплетених між собою аспектах – доктринальному, політичному та соціогуманітарному, і показує, що первинна сутність монотелітського руху мала політико-ідеологічну основу, а богословська доктрина, хоч і творила фон для монотелітської полеміки, не становила найглибиннішої її сутності. Визначальним чинником монотелітської суперечки був її соціоіуманітарний елемент.

Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією Візантії, історією Церкви й історією християнської думки.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.